W związku z dużymi sukcesami na naszym rynku, koncern Kubota zdecydował się rozprowadzać swoje wyroby przeznaczone dla rolnictwa i branży komunalnej bezpośrednio, poprzez własne przedstawicielstwo. W tym celu powołano firmę Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, która posiada status wyłącznego autoryzowanego dystrybutora ciągników rolniczych i maszyn komunalnych Kubota w Polsce. 

Koncern Kubota działa na świecie już od ponad 100 lat. Założony w 1890 roku w Japonii, specjalizuje się w produkcji sprzętu rolniczego. Początkowo produkcja obejmowała głównie ciągniki małych mocy, na potrzeby japońskiego rolnictwa. Z czasem ciągniki te zaczęto eksportować do innych krajów, gdzie znajdywały szerokie zastosowanie w segmencie ogrodniczym/sadowniczym i komunalnym.

W latach 70 - tych koncern rozszerzył swą ofertę również o ciągniki średnie i ciężkie.

  Aktualnie Kubota produkuje ciągniki o mocy do 140 KM i prowadzi dalsze prace nad rozszerzeniem oferowanych mocy silnika. W roku 2004 wyprodukowano ogółem 100 tysięcy ciągników, a w 2005 roku wyprodukowany został 3 milionowy egzemplarz ciągnika rolniczego Kubota. Produkty Kubota sprzedawane są w ponad 130 krajach na świecie, a koncern zdobył uznanie jednego z liderów w produkcji sprzętu na potrzeby rynku rolniczego i budowlanego, a także w produkcji silników przemysłowych.

Od 2009 r. nasza firma jest największym dystrydutorem traktorów marki Kubota w Polsce. Czego dowodem są liczne dyplomy i wyróżnienia.

Kubota L4100 jest wielofunkcyjnym ciągnikiem z napędem 4x4, wyposażonym w 4-cylindrowy silnik Diesla o mocy 41 KM. Niewielkie rozmiary i znaczne osiągi umożliwiają wykorzystanie tego modelu zarówno w rolnictwie, jak i w gospodarce komunalnej.

-0.10

Kubota L5040 jest wielozadaniowym, prostym w konstrukcji ciągnikiem. Ten w całości produkowany w Japonii model dzięki swej mocy i niedużym rozmiarom świetnie sprawdza się w sadownictwie, rolnictwie i gospodarce komunalnej.

-0.10

Ciągnik M6040 posiada wszystkie cechy niezbędne do realizacji wymagających i specjalistycznych zadań. Nowoczesne rozwiązania i wysokie osiągi tej maszyny zapewniają wysoką wydajność na polach uprawnych, w sadach, lasach oraz podczas wykonywania wszelkich innych prac.

1.90

Model M7040 to uniwersalny ciągnik rolniczy znakomicie sprawdzający się w średnich gospodarstwach o produkcji mieszanej oraz jako maszyna pomocnicza na większych farmach. Jego zaletami są: duża moc w stosunku do rozmiarów, niskie zużycie paliwa, a także rewelacyjna zwrotność.

-0.10

Ciągnik sadowniczy M7040N cechuje nowoczesna konstrukcja wykorzystująca wieloletnie doświadczenie firmy Kubota w produkcji traktorów przystosowanych do działania w warunkach ograniczonej przestrzeni. Dzięki doskonałej zwrotności, dużej mocy i dopracowanej ergonomii maszyna ta zwiększa efektywność realizacji zadań w sadzie.

-0.10

Kubota M110GX to ciągnik z najnowszej gamy tego japońskiego producenta, tworzony z myślą o najbardzej wymagających klientach. Dlatego otrzymały zupełnie nową, wygodną i przestronna kabinę, a dopracowana konstrukcja czyni z nich maszyny idealne do pracy na dużych areałach.

-0.10
Autor: Sławomir Machoń